Hlavní informace

Tipy do výuky

 

Jak studenty zaujmout a zapojit do výuky?

 27. 2. 2017

Příčinou nevhodného chování žáků nejsou  vždy jejich špatné postoje. Studenti se ve třídě často chovají nepatřičně jednoduše proto, že se nudí – jsou duchem nepřítomní a začnou vyrušovat. Tento scénář může pokračovat dál a dál, dokud nad vším neztratíte kontrolu. Jak z toho ven?

Nejlepším řešením je studenty zaujmout a zapojit. Jsou-li studenti nadšení a motivovaní, pak se během výuky věnují zadané práci. To však není vždy snadné, a proto zde pro vás máme několik tipů a nápadů, které Vám (snad) pomohou.


Paměť, Paměť, Paměť

26. 1. 2017 

Tento tip do výuky bych ráda začala citátem Marka Twaina: „Jsme tím, co si pamatujeme. Bez paměti mizíme, přestáváme existovat.“ Téma paměti se tak nějak automaticky začalo čím dál častěji objevovat jako ústřední motiv mého učitelsko-metodického působení, stalo se tématem několika mých seminářů i webinářů, zúčastnila jsem se workshopů na toto téma, ale především je to téma, kterému bychom jistě my, učitelé, rádi přišli na kloub, odhalili, jak součástky tohoto mechanismu fungují a jak bychom jej mohli seřídit a nastartovat tak, aby fungoval k co největšímu prospěchu našich žáků a studentů a nám, učitelům, přinesl co největší radost v podobě jazykově sebevědomých a dovedných žáků.


Dejte si „digitální pauzu"!

23.11. 2016

Již jsme si zvykli (a někteří si možná stále ještě zvykáme), že se digitální technologie staly nedílnou součástí jazykové výuky od předškoláků po dospělé. Velkou výhodou je využívání principů tzv. Blended Learning, kdy část výukového procesu za učitele obstarají počítače, tablety či mobilní telefony prostřednictvím online výukových programů. Elektronické učební pomůcky a materiály se tedy již staly spíše standardem, který studenti berou jako samozřejmou součást výuky angličtiny. Zkuste je ale překvapit naopak něčím velmi reálným, velmi povědomým a velmi praktickým! Změna je život, dejte si tedy občas „digitální pauzu“ a zkuste do Vašich hodin angličtiny pro změnu přinést ty nejobyčejnější 3D předměty každodenní potřeby!


 

25.10. 2016

Halloween se blíží – zkuste tento rok méně „tradiční“ hry…

Nebaví Vás už karnevalové besídky, vyřezávání oranžových dýní, tzv. jack-o'-lanterns, nebo výroba strašidelných masek? Halloweenské oslavy nabízejí i jiné aktivity, které můžete využít při Vašich hodinách angličtiny a užít si tak s Vašimi studenty tematickou zábavu, při které si rozšíří znalosti o tomto podzimním strašidelném svátku. Zapojte do nich Vaše malé, větší i dospělé studenty – v žádném věku není pozdě si hrát...


 

Návrat do školních lavic nemusí být drama

17.8. 2016

Dny se začínají krátit, venkovní teploty klesají, ze stromů padá první listí a všichni si již uvědomují, že se po dvou prosluněných měsících plných výletů blíží nevyhnutelný začátek školního roku. Připravili jsme pro Vás tedy několik rad, na co se v průběhu září ve Vaší třídě zaměřit a jak se se studenty (znovu) naladit na stejnou vlnu.


Idiomy: jak je učit a malá ochutnávka

19.7. 2016

„Kostlivec ve skříni, danajský dar, roznést na kopytech…“ Určitě víte, co tyto české výrazy znamenají. Bohužel, tzv. idiomy najdeme téměř v každém jazyce. Jedná se o spojení několika slov, která společně zdánlivě nedávají smysl. Někdy může být těžké si je zapamatovat, naučit se je používat a především jim při běžném hovoru porozumět. Připravili jsme pro Vás pár tipů do výuky a navíc i vysvětlení několika zajímavých idiomů!


 

OPAKOVÁNÍ ANGLIČTINY V LÉTĚ NEMUSÍ BÝT NUDA

20.6. 2016

Určitě to znáte. Vy i studenti jste po celém školním roce unavení, těšíte se na prázdniny, ale zároveň máte radost z toho, kolik práce jste společně za posledních deset měsíců udělali a těšíte se z pokroku každého jednotlivce ve třídě.

Po dvou měsících příjemného volna je část vědomostí samozřejmě pryč J. Zkuste studentům ještě před koncem školního roku doporučit několik způsobů, jak si angličtinu opakovat i během prázdnin. English Vocabulary Challenge ...více.


 

NĚKOLIK TIPŮ K PŘÍPRAVĚ NA MATURITU

19.5.2016

Období maturit již pomalu končí... To ale znamená, že maturity 2017 se začínají nebezpečně blížit! Přečtěte si několik tipů, které Vám pomohou připravit budoucí maturanty na zkoušku z anglického jazyka!

Příprava studentů na maturitní zkoušku není pro učitele jednoduchým úkolem. Znáte to - máte před sebou třídu dvaceti až třiceti mladých lidí s různými znalostmi, rozdílnou obratností v jednotlivých jazykových dovednostech a především s naprosto odlišnými sny, očekáváními a motivací. Každá z těchto individualit je sebevědomá v něčem jiném – jak tedy docílit toho, aby pro ně maturita nebyla strašákem?...více

Další informace

AKTUALITY