Tipy pro studenty

Školní rok pomalu končí, ale i tak se můžeme vrhnout na angličtinu. Jak? No přece s využitím moderních technologií!

V dnešním propojeném světě je studium angličtiny snadnější než kdy dříve. Díky moderním technologiím máte k dispozici širokou škálu nástrojů a zdrojů, které vám pomohou zlepšit vaše jazykové dovednosti. Ať už se chcete zaměřit na gramatiku, slovní zásobu, výslovnost nebo konverzaci, existuje pro vás aplikace nebo online platforma.

 

Jak na to? No přece s appkou!

Jazykové aplikace se staly nezbytným nástrojem pro učení se jazyků. Nabízí širokou škálu funkcí, které vám pomohou s gramatikou, slovní zásobou, výslovností a konverzací. Mezi nejoblíbenější aplikace patří:

Duolingo

Tato bezplatná aplikace nabízí přístup k učení angličtiny ve formě hry. Můžete si procvičovat gramatiku, slovní zásobu a výslovnost hraním her a plněním úkolů. Duolingo je skvělý způsob, jak si udržet motivaci a dělat pokroky v učení.

ST May 1

 

Memrise

Memrise používá techniky mnemotechniky a opakování, aby vám pomohla si zapamatovat nová slova a fráze. Můžete se učit s kartičkami, hrát hry a sledovat videa. Memrise je zábavný a interaktivní způsob, jak si rozšířit slovní zásobu.

ST May 2

 

Babbel

Babbel se zaměřuje na konverzační angličtinu a pomůže vám naučit se mluvit jako rodilý mluvčí. Aplikace nabízí strukturované lekce, které vás provedou běžnými konverzačními tématy. Babbel je skvělá volba pro studenty, kteří se chtějí zlepšit v mluvené angličtině.

ST May 3

Kromě výše uvedených aplikací existuje mnoho dalších skvělých jazykových aplikací, které si můžete vybrat. Při výběru aplikace je důležité zvážit své individuální potřeby a cíle. Mnoho aplikací nabízí bezplatné zkušební verze, takže je můžete vyzkoušet a zjistit, která z nich vám nejlépe vyhovuje.

 

Co dělat, aby vás to bavilo a vy jste vydrželi až do vytouženého cíle?

  • Nepokoušejte se naučit se vše najednou. Začněte s malými cíli a postupně je zvyšujte.
  • I když je to jen 10-15 minut denně, pravidelné mluvení vám pomůže dělat pokroky.
  • Najděte si aplikaci, která vás baví a kterou budete rádi používat.
  • Mnoho aplikací nabízí různé hry, kvízy a konverzační cvičení. Využijte všechny dostupné funkce, abyste ze svého učení co nejvíce vytěžili.
  • Chyby jsou součástí procesu učení. Nebojte se je dělat a poučte se z nich.

 

Tak co, jdete přes léto do toho? 😊

 

 

Vaše metodička

Mgr. Lenka Nováková

Metodik/ odborný konzultant pro AJ

bara-kruh

Euromedia Group, a.s., divize Ventures Books

Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5

Česká republika

Odebírejte naše newslettery a buďte stále v obraze

Jsme přímý distributor těchto nakladatelství:

Pearson