V těchto dnech probíhá aktualizace webových stránek. Omluvte, prosím, zhoršenou dostupnost v některých hodinách.

Tipy pro studenty

Bojuje vaše dítě se zapamatováním nové slovní zásoby nebo mu slovíčka vypadávají z dlouhodobé paměti? Pro snazší zapamatování je třeba se nová slovíčka učit vždy v kontextu.

Fixujte je ve frázích či krátkých větách a tvořte asociace. Udáváte-li například množství u nepočitatelných sloves, zaškatulkujte dítěti vzorové příklady a nechejte ho zapsat vedle každého udaného množství krátkou vzorovou větu

 

asociace.png writing-owl.png

  

 

Inspirací mu může být i nasledující obrázek, na základě kterého tvoří věty typu: „There are four glasses of juice.“ Forma vizualice dětem také pomáhá k lepšímu fixování slovíček. Kdykoliv si s některou frází nevíte rady, ověřte si správnost na internetu nebo si nechejte poradit od vyučujícího.

 
vizualizace

 

Nárazové učení spousty slovíček najednou je velice neefektivní, zkuste se raději s dítětem slovní zásobě věnovat 5 minut každý den – vždy se naučte pár nových slovíček, vracejte se zpět k těm předchozím a opakujte si. Poté se snažte tato slovíčka co nejvíce aktivně zapojovat v jednoduché konverzaci, nebo mu poraďte, ať si samo pro sebe povídá anglicky, kdykoliv má příležitost. :-)

 

vaše metodička

Mgr. Vlasta Dohnalová

Metodik/odborný konzultant pro AJ

vlasta

Euromedia Group, a.s., divize Ventures Books

Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5

Česká republika

Odebírejte naše newslettery a buďte stále v obraze

Jsme přímý distributor těchto nakladatelství:

Pearson