Tipy pro studenty

Je konec srpna. Dvouměsíční volno, letní dobrodružství a spaní do oběda se pomalu chýlí ke konci a nový školní rok se neúprosně blíží. Hlavně si z toho nic nedělejte! 😊 Připravili jsme pro vás několik tipů, jak se připravit na první hodiny angličtiny v novém školním roce, abyste je zvládli s úsměvem a bez stresu.

 

Změna nastavení telefonu 

Váš každodenní společník smartphone vám jistě pomůže připravit se na začátek školy. Chcete-li se častěji setkávat s cizím jazykem, stačí v nastavení telefonu změnit výchozí jazyk na angličtinu. Po změně jazyka budete moci komunikovat s přáteli na sociálních sítích v angličtině, a dokonce i prohlížeče budou preferovat stránky v tomto cizím jazyce.

ST obr. 1 starší

 

Luštěte křížovky

Křížovky jsou skvělým způsobem, jak si připomenout naučená slova a upevnit jejich pravopis. Na těchto stránkách najdete křížovky, které vás zabaví a zároveň si zlepšíte slovní zásobu a pravopisné dovednosti.

https://www.esolcourses.com/content/exercises/crosswords/crossword.html

https://www.esleschool.com/crossword-puzzles/

ST obr. 2 starší

 

Poslouchejte podcasty, rozhlasové pořady

Poslouchejte podcasty a rozhlasové pořady, abyste se ujistili, že správně vyslovujete naučená slova a výrazy.

Nahrávky na https://learnenglish.britishcouncil.org/general-english/audio-series/podcasts obsahují přepisy a interaktivní cvičení, která vám pomohou porozumět jazyku a používat ho. Nalaďte si internetové rádio z kterékoli země světa na adrese radio.garden, kde můžete otáčením zeměkoule poslouchat tisíce živých rozhlasových stanic po celém světě. Aplikaci Radio Garden najdete také na Google Play.

ST obr. 3 starší

 

 

Přeji vám úspěšný nový školní rok a příjemnou zábavu s angličtinou. 😊

 

Vaše metodička 

Judita Tóthová

Metodik / odborný konzultant pro AJ

Judita foto

Euromedia Group, a.s., divize Ventures Books

Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5

Česká republika

Odebírejte naše newslettery a buďte stále v obraze

Jsme přímý distributor těchto nakladatelství:

Pearson