Tipy do výuky

Pomalu se blíží konec školního roku. Studenti sice jeho větší část strávili na online výuce, ale nyní by už měli být všichni ve škole. Ještě máte nějaký čas na to, abyste se studenty věci zopakovali a zjistili, v čem jsou dobří a co naopak potřebují více procvičit. Určitě Vám ale zbyde čas i na pár aktivit, kterými těsně před koncem školního roku můžete oživit Vaše hodiny angličtiny. Zde je pár nápadů:

 

create-memoriesMemories (Best Memories)

Studenti doplní větu “I remember when…..“.

Můžou psát na kousek papíru nebo nalepovací papírky, které nalepí na tabuli, aby si je mohli všichni přečíst. Nebo si je můžete přečíst společně se studenty a dále si o nich povídat.

 

 Play end-of-year charades

Tato aktivita má základ podobný, jako ta předchozí. Studenti napíšou na papírek nezapomenutelnou situaci z uplynulého školního roku a papírek dají do sáčku. Potom se rozdělí do skupin, každá skupina si vybere jeden papírek a situaci názorně předvedou.

 summer-holiday1

Let´s go on holiday

Určete, kolik peněz můžou studenti utratit a zadejte jim, ať naplánují svojí vysněnou dovolenou na týden. Do plánů musí zahrnout vše, včetně reálných nákladů na cestování, hotely, útratu za jídlo, vstupenky atd. Na tuto aktivitu budou potřebovat více času a ideální by bylo, aby pracovali ve skupinách. Poté svoje projekty představí a můžete také hlasovat o nejlepší dovolenou.

glasses

 

My summer

S mladšími žáky a studenty můžete také kreslit. Každý student nakreslí svůj portrét. Potom si vystřihne velikánské sluneční brýle, ozdobí je a napíše buď o svých plánech na léto, nebo o vysněném létu. Vzor brýlí si můžete stáhnout ZDE

 

survival guide 1

Survival guide for incoming students

Řekněte studentům, ať připraví pár rad a tipů pro přicházející studenty (z prvního stupně na druhý nebo ze základní školy na střední). Nejdříve pracují studenti samostatně a každý vymyslí alespoň 5 rad pro nové studenty. Potom se rozdělí do skupin a ze všech nápadů vyberou 5-10 těch nejlepších. Nakonec všichni společně rozhodnou, které z rad jsou nejužitečnější, nejvtipnější nebo nejoriginálnější a připraví „survival guide“. 

 

Pokud Vaši studenti rádi čtou, můžete vybrat na konec školního roku zajímavou knihu a společně ji se studenty číst. V našich minulých tipech do výuky jsme o doporučených technikách a strategiích také psali.

tip

Na červen jsme pro Vás připravili letní akci, kde získáte při nákupu zjednodušené četby Pearson English Readers a her v angličtině slevu 10 %! Vybírat z nabídky můžete na našem e-shopu zde pro zjednodušenou četbu a zde pro hry. Následně stačí zadat v 1. kroku v košíku slevový kód: TTJUNE a sleva je Vaše.

Akce je platná do 30. června 2021.

 

 

 Přeji Vám hezký zbytek školního roku a krásné prázdniny!

Vaše metodička

Mgr. Zuzana Pohlová

Metodik/ odborný konzultant pro AJ

zuzka

Euromedia Group, a.s., divize Ventures Books

Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5

Česká republika

Odebírejte naše newslettery a buďte stále v obraze

Jsme přímý distributor těchto nakladatelství:

Pearson