Tipy do výuky

Návrat do školních lavic po dvou měsících nicnedělání je každoročně náročný. Učitel si pak přirozeně chce ověřit, kolik toho jeho svěřenci stihli přes prázdniny zapomenout. V srpnovém tipu do výuky přinášíme několik nápadů, jak si hravou cestou otestovat, co si Vaši žáci udrželi v paměti.

 

Nechte žáky, ať se sami ohodnotí

Jedním ze způsobů, jak zbavit žáky nervozity z testování je dát jim možnost sami sebe ohodnotit. Nechte je vyplnit cvičení procvičující látku, kterou chcete zopakovat. Společně je zkontrolujte a poté nechte každého, ať sám posoudí, jak si vedl. Pro menší děti bude snazší vše vyjádřit například pomocí smajlíků, starší si poradí i s „checklistem“ nebo seznamem.

 

look-and-say.png

i-say-what.png

 

(Pro zvětšení klikněte na obrázky)

complete the sentences
did-you.png

 

Udělejte z testu závod

Namotivujte žáky do učení vytvořením vědomostního závodu. Vytiskněte nebo vyrobte dostatečné množství kartiček s následujícími předponami a rozmístěte je po třídě.

Žáky rozdělte do menších skupinek a každé dejte jednu kartu s přídavnými jmény. Úkolem žáků je co nejrychleji ve třídě najít a přiřadit správné předpony k přídavným jménům. Aktivitu lze samozřejmě upravit tak, aby se hodila pro Vaši věkovou skupinu a právě probíranou látku. Žáci mohou takto hledat a doplňovat barvy, zvířata, ale i frázová slovesa. Fantazii se meze nekladou.


im dis sheetim dis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vytvořte hru

Proč místo všedního vyplňování cvičení nerozdat žákům hrací kostky a plánky a nenechat je osvěžit si své znalosti zábavnější cestou? V dalším kole smí házet jen ten, kdo v políčku správně doplnil chybějící slovíčko. Komu se podaří dorazit do cíle jako první?

(Pro zvětšení klikněte na obrázek)

game

 

Level a Benchmark Test

testovaniSamozřejmě někdy je třeba studenty otestovat více tradiční formou, například pro správné zařazení do skupin dle úrovně. K tomu může dobře posloužit online Level Test od vydavatelství Pearson, který je rychlým a spolehlivým způsobem, jak zařadit studenty do správné skupiny na základě jejich jazykových schopností.

Pokud hledáte rychlý a jednoduchý způsob, jak otestovat pokrok Vašich studentů v rámci jazykových úrovní, je tu pro Vás Benchmark Test. Spolu s Level Testem tvoří komplexní nástroj pro rozřazení studentů a následné sledování jejich pokroku.

Více informací o online testování se dozvíte ZDE.

 

Přeji Vám mnoho zábavy v prvních hodinách nového školního roku!

Vaše metodička

Mgr. Kateřina Myšáková

Metodik/ odborný konzultant pro AJ

bara-kruh

Euromedia Group, a.s., divize Ventures Books

Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5

Česká republika

Odebírejte naše newslettery a buďte stále v obraze

Jsme přímý distributor těchto nakladatelství:

Pearson