Tipy do výuky

S technickou angličtinou se setkáte téměř v každé profesi a je předpokladem úspěšného profesního rozvoje každého mladého člověka. Jedná se především o speciální slovní zásobu, která se liší v závislosti na zvoleném oboru.

V červnovém tipu do výuky jsme pro vás připravili nápady, které můžete využít v hodinách angličtiny na jakémkoli typu odborné školy při prezentaci nebo procvičování technické angličtiny.

Uhodni věc/nástroj – Úkolem studentů je uhodnout věc/nástroj na základě technických parametrů jako je hmotnost, velikost, materiál...                                                         

Co to znamená? – Studenti pracují ve dvojicích nebo ve skupinách a hádají význam zkratek, například: qty – množství, LPG – liquid petroleum gas, GPS – global positioning system.

Silné a slabé stránky produktu – Rozdělte studenty do dvou skupin. Jedna skupina popíše výhody, druhá nevýhody produktu. Příklad: robot

+ Robots eliminate dangerous jobs for humans because they are capable of working in hazardous environments. They can handle lifting heavy loads, toxic substances and repetitive tasks. This has helped companies to prevent many accidents, also saving time and money.                                                                                                                                                           

- Robots need a supply of power, The people can lose jobs in factories, They need maintenance to keep them running, It costs a lot of money to make or buy robots, and the software and the equipment that you need to use with the robot cost much money.

 

Obrázek jako komunikační prostředek – Díky kombinaci obrázků s novými slovy si studenti mohou vytvořit smysluplná spojení, která jim pomohou zapamatovat si význam těchto slov. Příklad:

Technical English 2nd edition Level 3 Unit 3

Obrázek1

Prezentace vynálezů – Studenti prezentují své vlastní vynálezy, ať už skutečné, nebo smyšlené.  Po prezentaci o vynálezech diskutují, argumentují, komentují je. Po vyslechnutí všech prezentací mohou studenti hlasovat, který nápad byl nejlepší (samozřejmě kromě jejich vlastního 😊).

 

Druhé vydání učebnice TECHNICAL ENGLISH od Pearsonu vám poskytne další tipy a nápady, jak studentům přiblížit technickou angličtinu, aby výuka specifické slovní zásoby byla efektivní a zábavná. 😊

Více informací o učebnici TECHNICAL ENGLISH 2nd edition naleznete ZDE.

 

 

Vaše metodička

Judita Tóthová

Metodik / odborný konzultant pro AJ

Judita foto

Euromedia Group, a.s., divize Ventures Books

Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5

Česká republika

Odebírejte naše newslettery a buďte stále v obraze

Jsme přímý distributor těchto nakladatelství:

Pearson