Tipy do výuky

Online vyučování, virtuální třída a úkoly na dálku jsou známé pojmy v současném výchovně-vzdělávacím procesu. Učit se angličtinu online je náročné. Projekt Live Classes, který organizuje vydavatelství Pearson ve spolupráci s BBC, je fantastickým příkladem toho, jak může technologie poskytnout studentům jedinečný a vzrušující učební zážitek.

Tento projekt umožňuje studentům vyzkoušet si prostřednictvím online jazykové učebny komunikaci s mladými lidmi z celého světa, poznávat a přijímat jejich kulturní odlišnosti. Samozřejmě anglicky. :-)

 Live Classes se již od roku 2018 (začátek projektu) zúčastnilo 2 500 škol z 81 zemí. Ve školním roce 2020/2021 se uskutečnilo 250 globálních lekcí pro 35 000 studentů. V minulém roce tento projekt získal ocenění ELTons za inovace v oblasti zdrojů vzdělávání (ELTons Award in Innovation in Learning Resources).

 

Live Classes je projekt, který určitě stojí za vyzkoušení!

 

A proč?

  • Studenti získají jedinečnou šanci vstoupit do mezinárodní třídy, komunikovat a učit se s jinými teenagery z celého světa pod vedením zkušeného rodilého mluvčího. Je to pro ně extra příležitost naučit se a procvičit si jazyk mimo třídu. Studenti za účast dostanou mezinárodní certifikát Pearson & BBC Live Classes, který rozšíří jejich jazykové portfolio.

certificate-pearson

 

  • Učitelé poskytnou svým studentům jedinečný vzdělávací zážitek, který motivuje studenty, aby se učili angličtinu. Učitelé získají množství nových myšlenek a tipů do výuky a stejně jako studenti obdrží certifikát Pearson & BBC Live Classes do svého profesionálního portfolia
  • Školy získají uznání účasti na jedinečném mezinárodním projektu a certifikát partnerské školy Pearson BBC Live Classes.

 

 

Všechny informace ohledně projektu jsou dostupné na stránkách ZDE.

 

 

Pokud ještě stále váháte, zda se Live Classes zúčastnit nebo ne, tady máte některá hodnocení mezinárodní hodiny od učitelů ze Slovenska, kteří se jí se svými studenty zúčastnili:

 

Děkujeme za možnost zúčastnit se Live Classes s lektorkou Chloe. Navzdory občasnému výpadku zvuku i sekání považujeme se studenty tuto možnost za velmi inspirativní a jistě nás posunula dál. S dětmi jsem zjišťovala a dostávala velmi pozitivní zpětné vazby. Měla jsem i stydlivé děti, které i přesto měly velmi dobrý pocit z hodiny a říkaly, že rozuměly, což mě potěšilo. Odvážné děti se toho nebály a odpovídaly. Pokud bude taková možnost, budeme se jistě zapojovat a těšit.
Jana Červená, Katolická spojená škola Nové Zámky
 
Live Classes jsme se zúčastnili už vícekrát. Co se týče mých osobních zkušeností a také odezvy ze strany žáků, je to skvělý projekt, nápad, realizace, materiály zaslané předem, linky, snadno zvládnutelné, nenáročné na techniku​​... Tento projekt má mnoho výhod a o tom, že do třídy "přijde" native speaker, nemluvě!
Videonahrávka účasti gymnázia ke zhlednutí - ZDE.
Ľudmila Reiterová, Gymnázium Stropkov

 

 

tick

Doufám, že Vás projekt Live Classes oslovil. Nyní je už jen třeba udělat dva kroky – otevřít Harmonogram online vyučovacích hodin a registrovat se. 

Budeme rádi, když nám následně napíšete o svých zážitcích a zkušenostech. 

 

 

green-line

Online vzdělávání nemusí být problém, ale příležitost.

Nenechte si proto ujít příležitost zúčastnit se jedinečného vzdělávacího projektu Live Classes!

green-line

 

Vaše metodička

Judita Tóthová

Metodik/ odborný konzultant pro AJ

Judita foto

Euromedia Group, a.s., divize Ventures Books

Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5

Česká republika

Odebírejte naše newslettery a buďte stále v obraze

Jsme přímý distributor těchto nakladatelství:

Pearson