Tipy do výuky

Období maturit již pomalu končí... To ale znamená, že maturity 2017 se začínají nebezpečně blížit! Přečtěte si několik tipů, které Vám pomohou připravit budoucí maturanty na zkoušku z anglického jazyka!

 

 MG 7956

Příprava studentů na maturitní zkoušku není pro učitele jednoduchým úkolem. Znáte to - máte před sebou třídu dvaceti až třiceti mladých lidí s různými znalostmi, rozdílnou obratností v jednotlivých jazykových dovednostech a především s naprosto odlišnými sny, očekáváními a motivací. Každá z těchto individualit je sebevědomá v něčem jiném – jak tedy docílit toho, aby pro ně maturita nebyla strašákem?

 

Přečtěte si několik tipů, jak pomoci tomu, aby měli Vaši studenti dostatečnou sebedůvěru nejen u maturity, ale především v dalším životě, kdy většina z nich bude muset anglický jazyk používat.

1) Používejte učebnice, které umožňují procvičování všech jazykových dovedností (čtení, psaní, poslechu i mluvení). Budete tak mít jistotu, že se studenti budou zlepšovat ve všech oblastech používání cizího jazyka. Pokud je některý z nich nadanější, či naopak potřebuje jednu z jazykových dovedností procvičit více, můžete při práci s ním využít doplňková cvičení či další materiály. Učebnice, které tato cvičení navíc obsahují, Vám ulehčí mnoho práce při vyhledávání doplňujících materiálů.

2) Nebojte se online materiálů. Dávno již neplatí, že procvičování na počítači, tabletu nebo telefonu rozptyluje studentovu pozornost. Naopak, moderní software typu MyEnglishLab je zábavnou alternativou k práci s učebnicí. Navíc umožní Vám i studentům vidět hned a přehledně jejich pokrok.

3) Ukazujte studentům především jejich pokroky, nikoli nedostatky. Co takhle neformální prodiskutování látky z poslední lekce na začátku každé hodiny?

4) Učte se hrou. Zábavná hra během hodiny v pondělí ráno studenty nejen probudí, ale především si budou opakovat slovní zásobu k určitému maturitnímu tématu, aniž by si to uvědomovali. Ideální je pantomima nebo popis určitého slova, které není dovoleno vyslovit. Platí, že kreativitě se meze nekladou, třeba Vám další zajímavou hru doporučí i studenti.

5) Trénujte zkouškové strategie. Zvládnutí zkoušky nebývá jen o vědomostech, ale i o znalosti její struktury a specifických typů úloh. Speciální procvičování exam strategies najdete v nové učebnici vytvořené pro české středoškolské students – Maturita Focus.

6) Hlavně přehledně. Pochopit gramatiku není vždy legrace. Zkuste vyzvat studenty, aby se pokusili znázornit ji graficky – tento úkol je donutí opravdu se nad určitým jevem skutečně zamyslet do hloubky.

Procvičování navíc, online materiály, opakování z poslední hodiny, hry, zkouškové strategie i přehledné uspořádání – to vše najdete v novince Maturita Focus.


 

Maturita Focuc SB 2Maturita Focus (CEF A2 - C1)

Maturita Focus je zcela nová a unikátní učebnice pro studenty středních škol a gymnázií, koncipovaná jako komplexní příprava na jazykové zkoušky - českou státní maturitu, Cambridge English, PTE a jiné.

Maturita Focus dozvědět se více

 

Euromedia Group, a.s., divize Ventures Books

Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5

Česká republika

Odebírejte naše newslettery a buďte stále v obraze

Jsme přímý distributor těchto nakladatelství:

Pearson