Tipy do výuky

Určitě to znáte. Vy i studenti jste po celém školním roce unavení, těšíte se na prázdniny, ale zároveň máte radost z toho, kolik práce jste společně za posledních deset měsíců udělali a těšíte se z pokroku každého jednotlivce ve třídě. Po dvou měsících příjemného volna je část vědomostí samozřejmě pryč. Zkuste studentům ještě před koncem školního roku doporučit několik způsobů, jak si angličtinu opakovat i během prázdnin. 

 

1) English Vocabulary Challenge – co takhle naučit se za 62 dnů prázdnin alespoň 62 nových slovíček? Těm, kteří budou mít zájem, můžete takový přehled slovní zásoby připravit – oni si je vytisknou, nastříhají, nasypou do sklenice či krabičky a každý den se mohou jedno naučit. Nezdá se to moc, ale každé slovíčko se počítá!

2) Language Exchange – v dnešní době není těžké na internetu najít cizince, který Vám ochotně pomůže s angličtinou (nebo jiným cizím jazykem) výměnou za to, že ho budete učit češtinu nebo jiný jazyk, který ovládáte. A v létě je přece prima zají na procházku, posedět a přitom si popovídat anglicky :-) 

3) Četba v angličtině přestože mnozí studenti si chtějí od knížek v létě odpočinout, můžete jim pomoci nalézt příběh, který je bude bavit a zároveň bude odpovídat jejich úrovni znalosti. Třeba Pearson English Readers mají celkem šest úrovní a výběr příběhů je opravdu veliký. Zkuste studentům doporučit Jane Austen, příběhy založené na oblíbených filmech, nebo adaptace knih slavných spisovatelů.

4) Cesta do zahraničí - léto v zahraničí je samozřejmě snem každého studenta, ale ne každý se k cestě do neznáma odhodlá. Zkuste své třídě ještě v červnu uspořádat debatu s nějakým zkušeným cestovatelem a trochu studenty motivovat.

5) Opakování gramatiky – těm nejpilnějším studentům můžete doporučit knížky k zopakování gramatiky, třeba Grammar Practice.

6) Intenzivní kurz – tábory (v přírodě i ty příměstské) a intenzivní kurzy v jazykovce mohou být zábavné a hlavně přinést spoustu nových kamarádů a zážitků.

7) Internet – na internetu je nepřeberné množství videí o anglickém jazyce. Na YouTube doporučujeme třeba kanál Anglophenia. Skvělá je taky stránka BBC Learning English.

Doufáme, že Vás naše tipy inspirovaly. A že Vás i Vaše studenty čeká krásné léto plné dobré nálady, dobrodružství a nových přátelství a zážitků :-)


Pearson English Readers jsou příběhy speciálně upravené pro studenty angličtiny různých úrovní. Vaši úroveň zjistíte snadno díky klasifikaci podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (CEFR):obrazek

Easystarts (nižší A1)
Level 1 (vyšší A1)
Level 2 (nižší A2)
Level 3 (vyšší A2)
Level 4 (B1)
Level 5 (B2)
Level 6 (C1)

Euromedia Group, a.s., divize Ventures Books

Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5

Česká republika

Odebírejte naše newslettery a buďte stále v obraze

Jsme přímý distributor těchto nakladatelství:

Pearson