Tipy do výuky

Učíte obchodní angličtinu a máte pocit, že Vaši studenti, kteří jsou často vytíženi v práci, by se po náročném dni potřebovali spíše odreagovat, než se biflovat obtížné výrazy a obchodní obraty?

 

Video

Zkuste Vaše hodiny zpestřit třeba videem. Následující video je zaměřeno na téma „Leadership“. Vybraní mladí lidé zde testují své schopnosti jako vedoucí skupiny. S Vašimi studenty můžete nejdříve diskutovat o tom, jaké vlastnosti by lídři měli mít nebo je nechte, ať vyjádří svůj názor na následující tvrzení:

 

discuss

 

Před shlédnutím videa můžete studentům říct, že jedna ze studentek Nadia si zkusila být vedoucí skupiny, ale nebyla úplně úspěšná. Nechte studenty, aby předpověděli, s jakými problémy se Nadia musela potýkat.

Nyní se můžete podívat na video:

 

 

Pro ověření porozumění nechte studenty rozhodnout, zda jsou následující věty správné či nikoliv:

true-false

 

A samozřejmě nechte studenty se vyjádřit, co si myslí oni:

work-in-pairs

 

Užitečné fráze z videa potom můžete procvičit zde:

phrases

 

Projekt

Aby se studenti zdokonalili v angličtině, je dobré, aby co nejvíce mluvili. Pokud jim zadáte projekt, budou muset provést průzkum, informace zpracovat a potom své poznatky prezentovat. To jim dá více, než když jenom vyplní cvičení v pracovním sešitě. Pokračujte v tématu o lídrech a nechte studenty zpracovat téma: “Research a great leader“:

project

 

Příběhy

Obchodní angličtina nemusí být jenom o managementu a schůzkách a obchodních strategiích. Může být i o bezpečnosti práce. Pokud podobné téma probíráte, můžete se studenty vymýšlet příběhy. Studenti si přečtou situace a jejich úkolem je vymyslet, co se stalo potom. K tomu musí použít slova ze seznamu. Můžete aktivitu zadat podle instrukcí v pracovní listu, který najdete zde:

 

worksheet

worksheet2

U této aktivity také můžete použít techniku 4-3-2

Studenti pracují ve skupinách po čtyřech. Každý zpracuje jednu ze situací a tu představí jednomu z partnerů ze skupiny. Mají na to 4 minuty. Potom se partneři vymění a studenti opakují stejný příběh, ale tentokrát mluví 3 minuty. S posledním partnerem ze skupiny to potom znovu celé zopakují, ale mají už jenom 2 minuty. Čas se snižuje, ale studenti většinou zvládnout předat podobné množství informací, protože pokaždé si jsou jistější, méně váhají a mluví plynuleji.

 

Výše uvedené aktivity jsou z učebnice Business Partner, což je nová řada nakladatelství Pearson pro výuku obchodní angličtiny. Učebnice vznikla ve spolupráci s Financial Times, obsahuje videa, autentické materiály a je velmi komunikativní. Více informací o učebnici najdete ZDE.

 

Na našich stránkách také najdete pracovní listy, které vycházejí z autentických materiálů Finacial Times, a které také můžete v hodinách obchodní angličtiny využít: Prohlédnout (Dostupné po přihlášení a registraci).

 

Přeji Vám i Vašim studentům hodně úspěchů nejen při učení angličtiny.

 

Vaše metodička

Mgr. Zuzana Pohlová

Metodik/ odborný konzultant pro AJ

zuzka

Euromedia Group, a.s., divize Ventures Books

Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5

Česká republika

Odebírejte naše newslettery a buďte stále v obraze

Jsme přímý distributor těchto nakladatelství:

Pearson