Tipy do výuky

Rok 2020 nám ve světě vzdělávání přinesl mnoho novinek a situací, na které dosud učitelé ani studenti nebyli zvyklí. Volba vhodných učebních materiálů a jejich digitálních komponentů se tak nyní zdá důležitější než kdy dřív. V listopadovém Teaching Tipu Vám proto představíme online komponenty učebnic Pearson, které můžete využít jak během distanční výuky, tak i během klasické výuky ve třídě, a sice prostředí Pearson English Portal a platformu MyEnglishLab

Pearson English Portal

Pearson English Portal (PEP) je branou do světa online i offline materiálů a nástrojů k titulům Pearson a představuje komplexní a snadno použitelné prostředí pro správu učení. Portál mohou využívat jak učitelé, tak studenti a registrace je snadná a rychlá. Více informací včetně návodu na registraci naleznete na našem webu ZDE.

 

PEP Vám nabízí:

 Presentation Tool

Presentation Tool je učebnice a pracovní sešit k použití na interaktivní tabuli, bílé tabuli nebo přes sdílenou obrazovku při distanční výuce. Jedná se o učitelský produkt, ke kterému získáváte přístup díky unikátnímu kódu v Teacher’s Booku.Presentation Tool můžete využívat buď online na portálu nebo si ho stáhnout do počítače a pracovat offline. Naleznete zde interaktivní cvičení a jednoduše pustíte poslechy i videa.

Více informací naleznete ZDE.

 

presentation-tool

 

tip

 


 Lišta Widgets v Presentation Tool nabízí hned tři šikovné nástroje, které Vám usnadní a zpestří výuku jak přes počítač, tak ve třídě.

  • První je časovač/stopky, který můžete využít například na začátku hodiny k warm-up aktivitě.
  • Druhým nástrojem je možnost rozdělit studenty na týmy a zapisovat jejich skóre při hrách a soutěžích.
  • Posledním nástrojem je potom výkladový slovník pro případ, že narazíte na nové slovíčko, které si potřebujete vysvětlit, zjistit jeho výslovnost atd.

3-nastroje

 

Resources

V záložce Resources jsou Vám k dispozici všechny materiály, které k výuce s daným titulem potřebujete, jako jsou například testy, poslechy, videa, lesson plany, kopírovatelné materiály a mnoho dalšího. Všechny tyto zdroje si můžete uložit a pracovat s nimi i offline. 

 

resources

 

Test Generator

Dalším produktem pro učitele, a zároveň úplnou novinkou, je Test Generator. Tento komponent Vám umožňuje tvořit online nebo klasické papírové testy přesně na míru Vašim studentům podle látky, kterou jste probrali. Zadané online testy se Vám vrátí opravené a ohodnocené, což Vám ušetří mnoho času. 

Více informací včetně návodů naleznete na našem webu ZDE

 test-generator

 

MyEnglishLab (MEL)

MyEnglishLab je produkt jak pro učitele, tak pro studenty. Jedná se o online pracovní sešit, který kopíruje obsah klasického tištěného pracovního sešitu. Jeho výhody jsou nejen v době výuky na dálku nesporné – platforma Vám umožňuje zakládat třídy a zadávat studentům úkoly, jejichž výsledky Vám systém hned ukáže. Zároveň zde studenti najdou poslechy, videa a extra aktivity k učebnici. Na našem webu naleznete o MEL více informací spolu s recenzemi učitelů, kteří ho používají: ZDE.

 

mel

 

Pokud byste měli jakékoli otázky k Pearson English Portal a MyEnglishLab, neváhejte se na nás obrátit.

Přeji Vám mnoho úspěchů při výuce s digitálními komponenty.

 

PS: Digitální podpora titulů Pearson je opravdu rozsáhlá, a proto jsme pro Vás s kolegyní Zuzanou Pohlovou připravily k tomuto tématu instruktážní webinář. Bude se konat 18. 11. 2020 a je určen jak pro stávající uživatele těchto produktů, tak i pro učitele, kteří zvažují změnu učebnice a zajímá je více informací právě o digitálních komponentech.  

 

 

Budeme se na Vás těšit! 

Vaše metodička

Mgr. Barbora Míková

Metodik/ odborný konzultant pro AJ

bara-kruh

Euromedia Group, a.s., divize Ventures Books

Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5

Česká republika

Odebírejte naše newslettery a buďte stále v obraze

Jsme přímý distributor těchto nakladatelství:

Pearson