Tipy do výuky

pearson-english-academies

 

Doufám, že jste si po uplynulém školním roce oddechli a načerpali dostatek nových sil do nového, který věřím, bude méně náročný. :-)

Začátek školního roku bývá po sladkém nicnedělání pro studenty nelehký, a proto je dobré zapomenuté vědomosti osvěžit. V srpnovém Teaching Tipu Vám představíme Banku doplňkových materiálů tzv. Pearson English Academy pro Primary, Lower-Secondary a Upper-Secondary studenty. Najdete v ní nápady, které můžete využít nejen na začátku nového školního roku.

  

 Primary Academy

fact fishDříve, než se žáci začnou v novém školním roce učit, je dobré, aby společně zavzpomínali na nejzajímavější zážitky pomocí různých aktivit.

FACT FISH organizér bude pro Vaše žáky nápomocný pro uspořádání myšlenek o letních prázdninách.

Stáhnout si ho můžete ZDE.

Grafický organizér myšlenek mohou žáci vytvořit i sami, např. sluníčko vděku. Povězte žákům, aby do sešitu sun nakreslili sluníčko. Na každý sluneční paprsek potom napíšou, komu by chtěli za krásné prázdniny poděkovat. (Žáci častou berou mnoho věcí jako samozřejmost. :-( ).

 

 Lower-Secondary Academy

Komunikační dovednosti studentů je také potřeba po prázdninách oprášit. Aby se studenti nebáli znovu používat jazyk na hodinách, procvičte s nimi typické struktury hovorové angličtiny např.: krátké tázací dovětky (question tags).

question-tagPříklady na zopakování z Banky doplňkových materiálů (Pearson English Academy) pro mladší teenagery najdete ZDE.

Na procvičení gramatických znalostí studentů můžete využít různé gramatické prezentace z Pearson English Academy, které si můžete stáhnout do Vašeho počítače a potom je upravovat podle potřeby. Pracovní listy ke gramatickým prezentacím jsou rovněž ke stažení.

Ukázka gramatické prezentace s pracovním listem je ZDE.

 

Upper- Secondary Academy

Učitelé středních škol určitě ocení Vocabulary Maps and Worksheets na procvičování slovní zásoby k jednotlivým maturitním tématům.

Seznam slovní zásoby s pracovním listem k tématu Workplace and Jobs naleznete ZDE.

Hledáte cvičení, která prověří vědomosti studentů o anglicky hovořících zemích? Pearson English Academy obsahuje mapy anglicky hovořících zemí s informacemi o nejzajímavějších místech, pracovní listy k mapám, nápady, jak použít Culture Cards na hodinách anglického jazyka.

(Pro zvětšení klikněte na obrázek)

australia

 

 Zaujala Vás Banka doplňkových materiálů Pearson English Academy? Chtěli byste ji využít na hodinách? 

Učitelé, kteří učí z níže uvedených učebnic, mají automaticky přístup k doplňkovým materiálům po aktivování přístupového kódu do Pearson English Portal, který je součástí metodické příručky k dané učebnici.

Ostatní učitelé, v případě zájmu o přístup k Pearson English Academy, nás mohou kontaktovat prostřednictvím e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Primary

now i know team-together english-code
Now I Know! Team Together English Code
     
popt island big english
Poptropica English British Edition Poptropica English Islands Big English 2nd Edition

 

Secondary

gogetter ww british english ww american english
GoGetter Wider World British Edition Wider World American Edition
     
focus 2nd edition high note  
Focus 2nd Edition High Note  

 

 Další informace o Pearson English Academy jsou k dispozici na naší webové stránce ZDE.

 

Přeji Vám krásné poslední dny léta. Užijte si je ve zdraví. :-)

 Vaše metodička

Judita Tóthová

Metodik/ odborný konzultant pro AJ

Judita foto

Euromedia Group, a.s., divize Ventures Books

Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5

Česká republika

Odebírejte naše newslettery a buďte stále v obraze

Jsme přímý distributor těchto nakladatelství:

Pearson